Fotoklub Univerzity Pardubice

O nás

Vítejte na stránkách Fotoklubu Univerzity Pardubice, který ke své činnosti využívá skromný, ale útulný prostor na kolejích Univerzity Pardubice. Zde se, my přátelé dobrého světla setkáváme každé první úterý a třetí středu v měsíci (19:00) nejen nad fotografiemi.

Nyní nově v suterénu pavilonu G s nápisem Fotoklub najdete malý improvizovaný atelier (ve výstavbě) a v době schůzek také partu nadšenců, kteří si mají vždy o čem povídat, rozumují nad přinesenými snímky, vypraví si své všední i nevšední zážitky, diskutují o fototechnice, plánují společné akce a v nejposlední řadě připravují pro veřejnost nejen bláznivé fotomaratony.

Součástí fotoklubu je skromná, ale prakticky vybavená fotokomora na černobílou kinofilmovou i středoformátovou fotografii. Členové si mohou zapůjčit i klasické fotoaparáty (Praktica, P Six a objektivy), promítačku, stativ.

K nahlédnutí a k zapůjčení je členům k dispozici několik starších ročníků časopisu PhotoLife a Foto-Video.

Chcete se stát členem?

Podmínky členství:

• být studentem, absolventem či zaměstnancem Univerzity Pardubice
  • přihlásit se pomocí kontaktního formuláře
  • zaplatit (dobrovolný) členský příspěvek (pro studenty na rok 100 Kč, ostatní 200,–)
  • čas od času přinést k nahlédnutí svou fotografickou tvorbu
  • aktivně se účastnit dění ve Fotoklubu (pomoc při organizaci fotomaratonů, besed, účast na výstavách)

Co za to?

• možnost účastnit se schůzí fotoklubu a společných workshopů
  • využívat fotokomoru
  • půjčovat si výše uvedené věci
  • využívat fotoateliér
  • proniknout do tajů fotografické tvorby
  • získat nové přátele a rozšířit si obzory ve fotografické tvorbě

A samozřejmě jsme také na Facebooku.

FOTOKLUB JE PRIMÁRNĚ URČEN STUDENTŮM, ZAMĚSTNANCŮM A ABSOLVENTŮM UNIVERZITY PARDUBICE.

Jiří Urban, kontakt